Hakkımızda

Mühendislerin, kendini mühendis olarak görenlerin, mühendis olmak isteyenleri kısaca teknik alandaki herkesin buluşma yeri olan muhendisin.net sitesine öncelikle hoşgeldiniz.

Mühendis kelime olarak çok farklı anlamlara gelebilse de TKD (Türk Dil Kurumu)’ya göre İnsanların her türlü ihtiyacını karşılamaya dayalı çeşitli yapılar yol, köprü, bina, peyzaj, çevre gibi şehircilik ve imar dışı alanların ilkeleri, bayındırlık; tarım, beslenme gibi gıda; fizik, kimya, biyoloji, elektrik, elektronik gibi fen; uçak, gemi, otomobil, motor, iş makineleri gibi teknik ve sosyal alanlarda uzmanlaşmış, belli bir eğitim görmüş kimselere mühendis denmektedir.

Türk dil kurumundaki tanımdan göreceğiniz üzere mühendisler insanlık için olmazsa olmazlardandır. Mühendisler de bu durumun bilincinde olarak insanlar için faydalı, kendi ve ailesi için faydalı birer birey olmalıdır.

Muhendisim.net sites uzun yıllar sonra tekrar yayın hayatına geri dönmüş ve herkes için faydalı bilgiler ile paylaşımlarına başlamıştır. Hiç bir yerde bulamayacağınız teknik bilgiler, son teknoloji haberleri, en son çıkan mühendislik çözümleri, mühendislik öğrencileri için faydalı bilgiler sitemize yavaş yavaş eklenmektedir.

Sizlerde elinizdeki dokümanları diğer mühendislerle / mühendis ayalarıyla paylaşmak istiyorsanız bizlere gönderebilirsiniz. Hazırlamış olduğunu dokümanları herkes ile paylaşmaktan onur duyarız.

Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili sorularınız olması durumunda ilgili içeriğin altına yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz. Site yönetimi veya konusunda ilgili kişiler sorunuza kısa sürede yanıt verecektir. Site ile ilgili her türlü teknik, idari, reklam, sponsor, öneri, şikayet gibi içerik ile ilgisi olmayan konularınız için iletişim sayfamız üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. (Bkz. İletişim )

Kendimizi ve amaçlarımızı biraz anlattıktan sonra sözü mühendis yeminine bırakıyoruz.

Mühendisin Yemini

Bana verilen Mühendislik ünvanına daima lãyık olmaya;

onun bana sağladığı yetki ve yüklediği sorumluluğu bilerek,

hangi şartlar altında olursa olsun,

onları ancak iyiye kullanmaya;

yurduma ve insanlığa yararlı olmaya,

kendim ve mesleğimi maddi ve manevi alanlarda yükseltmeye çalışacağıma

namusum ve şerefim üzerine yemin ederim.

Yazacaklarımız çok fazla, paylaşacaklarımız dünyalar kadar fakat şimdilik sizi sıkmama adına yazımızı sonlandırıyoruz. Bizi en iyi siz anlatırsınız diyerek sözü size bırakıyoruz.

Mühendisim.net
Mühendisim.net